PRZESTRZEŃ PUBLICZNA W HOTELU

wpis w: Bez kategorii | 0

Siła podświadomości
Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jaki ogromny wpływ na nasze samopoczucie ma przestrzeń wokół nas. Kolory, światło, kształty, a nawet rozmieszczenie mebli i sprzętów są bardzo ważnymi czynnikami, które sprawiają, że w określonym miejscu czujemy się dobrze, a w innych odczuwamy dyskomfort. Jeśli chcemy, by klient do nas wracał i polecał nasz hotel znajomym, warto wykorzystać siłę przestrzeni, aby pozytywnie działała ona na podświadomość odwiedzających.

Poznać potrzeby klienta
Klienci najczęściej zatrzymują się w hotelach z dwóch powodów: załatwiają sprawy firmowe albo pragną się zrelaksować i odpocząć. Klienci biznesowi i turystyczni różnią się zasadniczo, jeśli weźmiemy pod uwagę preferencje związane z przestrzenią. Osoby, dla których głównym celem są sprawy biznesowe, całą swoją energię skupiają na pracy. Nie chcą się więc dodatkowo rozpraszać w hotelu, a co się z tym wiąże – zależy im na przestrzeni komfortowej, przewidywalnej i powtarzalnej. Turyści wprost przeciwnie – są nastawieni na odbiór wrażeń, również w hotelu. Dlatego dobrze czują się w przestrzeni oryginalnej, zaskakującej, przykuwającej uwagę. I tu pojawia się pytanie: który klient jest cenniejszy dla danego obiektu hotelowego? Określając profil hotelu, warto przemyśleć potrzeby gości.

Organizacja przestrzeni

Najważniejsza, jeśli chodzi o organizację przestrzeni, jest konsekwencja. Nieważne, czy stawiamy na oryginalność, czy przewidywalność, czy chcemy przyciągnąć klienta biznesowego, czy indywidualnego – musi my przemyśleć koncepcję wnętrza, a potem skrupulatnie ją realizować. Unikamy przypadkowych dekoracji, chaotycznych akcentów, pięknych, ale niepasujących do koncepcji wnętrza mebli. Wszyscy lepiej funkcjonujemy w miejscach, w których wyczuwamy harmonię.

Przestrzeń działa nie tylko w realu
Jeśli wydaje nam się, że przestrzeń naszego hotelu wpływa pozytywnie na gości, jeśli z satysfakcją słuchamy ich opinii – warto przemyśleć promocję obiektu w internecie. Podstawą będzie profesjonalna sesja przeprowadzona przez fotografa specjalizującego się w branży wnętrzarskiej. Najlepszy fotograf to taki, który może pochwalić się swoim portfolio ze zdjęciami hotelu, które na nas samych działają zachęcająco. Jeśli fotograf wykonał zdjęcia, a my jesteśmy z nich zadowoleni – trzeba galerię zaprezentować na stronie. Galeria zdjęć powinna uwzględniać wnętrza i atrakcyjne detale. Powinna być obsługiwana szybko i intuicyjnie i prezentować zdjęcia w odpowiednio dużych rozmiarach.
CYT: http://montemmedia.vanet.pl/blog/przestrzen-hotelu-od-podswiadomosci-do-marketingu AUTOR Iwona

Zostaw Komentarz